Tomu, kdo sleduje dění v základní umělecké škole pozorně, jistě neušlo, že poslední dva roky jsme se účastnili mezinárodního projektu v rámci programu Erasmus+ s názvem Entrepreneurship. Účastnily se ho školy z německého Meitingenu, italského Portici, polského Lezajsku a českého Rýmařova. Smyslem projektu bylo vytvoření fiktivní studentské firmy, která svou činností podporovala školu v Ahungale na Srí Lance, těžce postiženou v roce 2004 vlnou tsunami. Rýmařovské děti tak skrze umění měly možnost nejenom cestovat po celé Evropě, poznat nové kamarády za hranicemi ČR, poznat jiné evropské kultury, ale ještě jsme v nich, doufejme, vzbudili povědomí o tom, že na světě jsou i jiná místa, než pohodová a bohatá Česká republika a že i tam žijí lidé, které se jistě sluší podpořit.

Poslední květnový týden bude patřit poslednímu setkání v rámci projektu – toto setkání proběhne právě u nás. A protože to pro naši školu znamená důležitý okamžik, rozhodli jsme se jej oslavit Koncertem pro cizince a našince, na nějž jsou kromě cizinců srdečně pozváni i našinci, tedy široká rýmařovská veřejnost.

Na koncertu publiku zahrají orchestr ZUŠKABAND a sólisté Petr Němec, Vendula Sochorová, Matěj Barot, Petra Zahradníková a Barbora Peterková. Koncert proběhne v koncertním sále na Divadelní ulici v pondělí 22. května od 18 hodin.